İzmir – Mumbai hattı…

1235203_10151883811126722_186336844_n19.02.2014

 

Sibirya ve Çin’den İzmir’e döndükten 4 gün sonra bir Alman kadın ile komşumda tesadüfen tanıştım. Biraz sohbet etdikden sonra İzmir’de yoga elbiseleri ürettiklerini ve şubat sonunda Hindistan-Goa’da elbiselerin fotoğraf çekimi olucağından bahsetti. Benim ise içimden yok artık derken ona fotoğrafcıları olup olmadığını sordum. Oda bana fotoğrafçıları olduğunu söyledi ve biranda tüh dediğimi hatırlıyorum. Arkasından onlara video’da çekmeleri gerektiğini ve 2 fotoğrafçı, 1 fotoğrafçıdan herzaman iyidiri anlatmaya çalıştım. Uzun lafın kısası benim işlerimi inceledikten sonra benide ekipe dahil edip Hindistana götürmeye karar verdiler. Daha döneli 4 gün olmuşken biranda hiç hesapta olmayan Hindistan yine karşıma çıkıyordu. Ama o kadar çok istemişim ki Hindistan’a gitmeyi, evren bana bu firsatı karşıma çıkarmıştı. 1 hafta sonrasında hemen Ankara’ya gidip vizemi aldım ve gidiş dönüş uçak biletlerimde alınmıştı. Sibirya ekspresindeki bilgisayarıma dökülen çay benim hem İzmir’e geri getirmişti ve ardındanda Hindistana götürüyordu. İnanması zor ama aynen böyle oldu.

Çekimler 1 hafta sürecek. Bende hazır Hindistan’a gelmişken de 1 ayda biraz dolaşmak, gitmediğim bölğelere gitmeye karar verdim. 10 gün kadar Goa’da hem çekimleri yapıp birazda huzurlu güneş batımlarında kafa dinliycem. Ardindan ver elini kuzey. 16 mart’da olucak olan Dalai Lama’nın Dharmashala’daki öğretisine katılmayı düşünüyorum. Sonrasında Amritsar ve çevresi. Geçen sefer göremediğim bölgeleri bu sefer görmek ve yaşamak istiyorum.

18 Şubat’da İstanbul’dan Dubai üzerinden Mumbai’ye vardım. Ama Mumbai uçağı kalkışta 40 dakika rötar yaptı. Goa aktarma uçağıma binme sürem iki saat olucaktı. Biraz endişelendim ama kaptan gaza basmış olucak ki Mumbai’ye inmemiz gereken saatde indik. Ama ne yazık ki buda yetmedi. Hayatımın en uzun pasaport kontrolünü yaşadıktan sonra 50 dakikada çantama ulaşabildim. Ardından Check-inn e gittiğimde bana uçağı kaçırdığımı söylediler. Nasıl yani daha 1 saat var dediğimde , iç hatların ordan 20 dakika uzak olduğunu ve kesinlikle yetişemiyeceğimden bahsettiler. Ben ise biraz sinir olup nasıl olur uçağın kalkmasına daha 1 saat varda diretiyordum. Onlara zor anlar yaşatmadım değil.

Sonrasında bana Ethiad havayolları ile görüşmem gerektiğinden bahsettiler. Ben geri gelicem mesajını vererek check-inn’den ayrıldım ve yolumu Ethiad havayollarının ofisine çevirdim. Karşıma bir adam çıktı ve Ethiad havayollarını aradığımı söylediğimde kendisinin bana yardımcı olabileceğini söyledi. Uçağın geç indiğini ve dolayısı ile bagajım da geç geldiğinden bahsettim. Bu yüzden de uçağı kaçırmıştım. Bana hiç sorun yapmamam gerektiğini söyledi. Eğer bütün uçuşlar birbiri ile bağlantılı ise hemen bana yeni bir uçak bileti ayarlıyacaklarını söyledi. Biran içim birden biraz da olsa rahatladı. Hayatımda ilk kez uçak kaçırıyordum ve benim hatam değildi. Beni biryere götürüp orda oturup onu beklememi söyledi. 30-40 dakika döneceğinden ve hatta kendisi dönmez de başkasını gönderebilir diye fotoğrafımı da çekti 🙂

1 saat bekledim ve kimse gelmemişti. Ethiad havayollarından başka bir çalışanı yakaladım ve ona sordurttum. Bir telefon açıldı ve biletim hazırmış. Karşıdan bana yardım eden adam bana seslenip yanına gelmemi istiyordu. Yanına gittiğimde bana biletimi verip buyrun dedi. İçimden kendi kendime vayy dedim. 345 euro’luk yeni bir bilet adıma alınmıştı. Bununla kalmayıp bana kontrol noktasına kadar eşlik ettiler.

Kontrolu geçtim ve şuan Mumbai havaalanı iç hatlarda oturup size yazıyorum. Herşey yoluna girmişti, sadece 7 saat ekstradan beklemem gerekiyormuş. An itibari ile 3 saatim daha kaldı ama uyku gözlerimden akıyor. Bungalowuma ulaşmakdan başka birşey istemiyorum.

Şimdilik bu kadar.

Sevgiler

Leave a comment